Atrakcje

W gminie Grodków znajduje się wiele miejscowości z licznymi atrakcjami turystycznymi.

Okolice doskonale nadają się do uprawiania turystyki rowerowej. Wiele dróg i drużek o niewielkim nasileniu ruchu kołowego prowadzi przez ciekawy i urozmaicony krajobraz o różnorodnej szacie roślinnej, ciekawej architekturze i tradycjach. Warto wyruszyć np. do Głębocka, gdzie można skorzystać z uroków „Leśnej Przystani”(kąpieliska), czy do ruin kopickiego pałacu z XIX w. wraz z otaczającym go parkiem i stawem.

Wart obejrzenia jest też pałacyk w Sulisławiu z bardzo ciekawą historią oraz zamek w Jędrzejowie w którym mieści się obecnie Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych. W Jeszkotlach można zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie właściciel oferuje jazdę konną, możliwość skorzystania z kąpieliska czy łowisk rybnych. Poza tym przejeżdżając przez okoliczne miejscowości można obejrzeć kościoły powstałe od XIV do XIX w.

Zwiedzając historyczne obiekty zabytkowe gminy Grodków, turysta może skorzystać również z bazy towarzyszącej, czyli z ośrodków kultury: Ośrodka Kultury i Rekreacji, w którym mieści się sala widowiskowa, dyskoteka; z kina oraz obiektów sportowych: stadionu piłkarskiego, boiska sportowego ORLIK 2012 oraz dwóch hal sportowych; z basenu otwartego, a także z ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego.

  • Data aktualizacji: 2016-04-05 14:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 87 756